Koncept

V roce 2016 to začalo specializovaných kamenným obchodem SCHNIRCH na Praze 7. Splněným snem, místem, kde mohl člověk osobně vnímat, pozorovat, ošahat a zakoupit si japonské produkty umělecké povahy, ale i další vybrané kousky made in Japan. Od roku 2020 je SCHNIRCH zavřen, ale KONICHIWA pokračuje v jeho cestě. A vy tak můžete online prozkoumat vše, co se pro vás skrývalo uvnitř této japonské oázy :).

Vítejte na místě, kde najdete to, co byste jinde marně hledali. Pečlivý výběr především japonských umělců a jejich autorských edice, pečlivý výběr japonských produktů. Originální dárky, kvalitní produkty, extra limitované edice. Věci s prvky ilustrace a grafického designu.

Jsme v kontaktu s japonskými umělci a vyhledáváme ty, jejichž tvorbu stojí za to představit. Hledámé poklady mezi japonskými produkty, které by se vám mohly líbit. Ať už pro jejich zajímavý obal – grafické řešení, hravost, praktičnost, bláznivost... Zkrátka rysy, tak typické pro Japonsko.

Zakládáme si na představení takových umělců, jejichž styl je charakteristický a mají v Japonsku již své jméno.

Námi vybrané značky jsou buď stálicí na japonském trhu, anebo nově vzniklé, které si získaly popularitu a dobré jméno. Často značku založili designéři sami a tak mohou svou tvorbu prezentovat na svých z velké části limitovaných produktech.

A pak je tady ZAK – Japan Culture Zine. Vizuální, tištěný zin, který zaznamenává a představuje japonskou kulturu – umělce, design, značky, kult... nespoutanou až frenetickou podobu japonského uměleckého světa. Vše co byste velmi stěží hledali, vše na co byste jen velmi stěží narazili v nekonečném prostoru world wide web. Za konceptem, art direkcí, designem i produkcí zinu stojí studio INTRIKA. Vydává INTRIKA + Urbane.

Prohlížejte, zkoumejte, vybírejte.